středa 12. října 2016

Aktualita: Bez aut

Bez aut

U příležitosti Mezinárodního dne bez aut 22. 9. a Evropského týdne mobility, který začíná 16. 9., jsme pro vás vybrali elektronické zdroje, které se vztahují k alternativním způsobům dopravy.
Sdružení Auto*mat (http://auto-mat.cz) podporuje veřejnou, pěší a cyklistickou dopravu i rozumné používání aut, prosazuje plánování dopravy s důrazem na dlouhodobou udržitelnost a bezpečnost (viz pomník Janu Bouchalovi Bike to Heaven od Krištofa Kintery). Na propagaci cyklistické dopravy se zaměřují weby Cyklojízdy.cz (http://www.cyklojizdy.cz) nebo Do práce na kole (http://www.dopracenakole.net).

Without cars

On the occasion of the international Car Free Day and European Mobility Week we chose electronic sources related to alternative modes of traffic.
Association Auto*mat (http://auto-mat.cz) supports public, pedestrian and bicycle traffic and the rational use of cars, long-term sustainability as well as safety (see the memorial to Jan Bouchal named Bike to Heaven by Krištof Kintera). Websites Cyklojízdy.cz (http://www.cyklojizdy.cz) and Do práce na kole (Bike to Work, http://www.dopracenakole.net) focuse on bicycling.