sobota 23. dubna 2016

Aktualita: Světový den knihy a autorského práva

Světový den knihy a autorského práva

Psané slovo má nesmírnou moc. Dokáže vykouzlit čarokrásné světy, rozvinout fantazii, sdílet vědecká poučení. Má obrovskou schopnost spojovat nebo rozdělovat společnost. Je proto přirozené, že si připomínáme 23. duben jako Světový den knihy a Autorský práv.
Z našeho archivu jsme vybrali zdroje, které toto téma reprezentují. Stránky Památníku národního písemnictví archivujeme již od roku 2002 a nabízí se Vám tak možnost nahlédnout do historie této instituce. Druhým zdrojem je Svaz českých knihkupců a nakladatelů, kde naleznete aktuality z českého knižního trhu. I zde se můžete přesvědčit, jak se stránky měnily v průběhu let.

World Book and Copyright Day

To celebrate the World Book and Copyright Day we chose from our Web Archive two websites which are related to books and book publishers.  The first one is the official website of The Museum of Czech Literature (Památník národního písemnictví), which website we have archived since 2002. The second website we chose from our archive is the Association of Czech Booksellers And Publishers (Svaz českých knihkupců a nakladatelů) website.