úterý 20. října 2015

Aktualita: Den stromů

Slavíme den stromů

Den stromů je svátek, který se slaví po celém světě od poloviny 19. století, jako připomenutí důležitosti stromů pro naši planetu a udržení života na ni. Do Čech myšlenku přinesl "Svaz spolků okrašlovacích" a poprvé se zde Den stromů masově slavil počátkem dubna roku 1906.
Termín oslav se liší podle klimatických podmínek a v České republice připadá na 20. říjen. Datum bylo zavedeno symbolicky s ohledem na skutečnost, že v našich podmínkách je toto období vhodné pro sázení stromů a podzim je také obdobím, kdy se stromy zbarvují do fantastických barev.  
I my se připojujeme k oslavám tohoto dne výběrem dvou zajímavých zdrojů. Stránky Alej roku vás může inspirovat k půvabným podzimním výletům nebo pohledem na překrásné fotografie alejí rozpustit podzimní mlhavou náladu. Zdroj "Fajné stromy", aneb, Zajímavé dřeviny kolem nás pak obsahuje informace o významných a památných stromech.
/////
English version:

We celebrate Abor Day

Arbor Day is a holiday, which has been celebrated since 19th century. The date varies, depending on climate and suitable planting season, in Czech Republic Arbor Day is celebrated on October 20th. The fall in Czech Republic is the season of colorful leaves.
We also would like to join the celebration by selecting websites about interesting trees and beautiful avenues from our archive.